forum50+ seniorzy XXI wieku

Blog

Przegląd Organizacji Członkowskich Forum 50+

Fundacja
Środowiskowy Dom Samopomocy
Stowarzyszenie Seniorów
EIRAD
 Towarzystwo  Dobroczynności  w  Kielcach
Stowarzyszenie Ludzi III Wieku „Świerczewski Krąg”
Fundacja Generacja
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lublinie
Fundacja na Rzecz Kobiet JA KOBIETA
Wielopokoleniowy Klub Wolontariusza TWWP Lublin
Polski  Komitet  Pomocy  Społecznej
Lubelskie Stowarzyszenie Alzheimerowskie (LSA)
Stowarzyszenie mali bracia Ubogich
Możesz więcej
ESPAR

Konkurs

Polecamy

Partnerzy i Darczyńcy

ostatnia aktualizacja: 13-11-2014, 12:08

Juwenalia III Wieku, zwycięzcą II edycji Konkursu Forum 50+. Seniorzy XIX wieku.

Tegoroczne Juwenalia III wieku, organizowane przez Fundację AVE były wyjątkowe.  Odbyły się  już po raz szósty. Wydarzenia miały miejsce  jednocześnie na dwóch warszawskich scenach Teatru Palladium.  Głównym inicjatorem przedsięwzięcia jest pan Bartłomiej Włodkowski, prezes Fundacji AVE. Poprzez swoją niezwykłą charyzmę skupia wokół siebie i Juwenaliów grupę wolontariuszy w różnym wieku, dzięki którym organizacja przedsięwzięcia jest możliwa.

Pomysł na Juwenalia III Wieku był efektem obserwacji i chęci zmobilizowania seniorów do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych.  Inicjatywa w pierwszej odsłonie była przedsięwzięciem muzycznym i opierała się na występach Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

W miarę upływu czasu Juwenalia nabierały rozpędu i stawały się coraz bardziej wszechstronne.  Tegoroczna edycja obejmowała już : występy muzyczne, taneczne, teatralne, wernisaż prac plastycznych, konkurs literacki, pokazy filmów i wystawy zdjęć. Oprócz tego seniorzy mogą wziąć udział w licznych warsztatach i konsultacjach.  Całość dopełniają występy gwiazd takich jak: Jerzy Połomski, Alicja Majewska, Irena Santor, Zbigniew Wodecki , czy Joanna Rawik

Juwenalia III Wieku to ogromne przedsięwzięcie logistyczne. Na tę okoliczność zjeżdżają do Warszawy przedstawiciele organizacji seniorskich z całej Polski. A wszystko po to aby jak sami mówią „oswoić starość”, nie tylko w oczach młodszych pokoleń, ale także oswoić ją dla samych siebie. Poza tym jest to okazja do tego, aby wyrwać się z domu, zapomnieć o troskach dnia codziennego, poczuć się  beztrosko i wesoło.

Organizatorzy nie spoczywają na laurach, planują już kolejną edycję Juwenaliów.  VII Juwenalia III Wieku odbędą się w dniach 9-11 czerwca 2014 roku. Więcej informacji znaleźć można na stronie Fundacji AVE (www.fundacjaave.pl)

Tekst na podstawie artykułu:  Ignacego Dudkiewicza, Święto seniorów, święto młodości. Juwenalia III Wieku dostępnego na stronie: http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/959617.html

Więcej o VI edycji Juwenaliów III wieku na stronie: http://mediateka.ngo.pl/x/960093